Domyślam się, że po przeprowadzeniu ankiety odnośnie tego czy lubimy grillować to zdecydowana większość odpowiedziałaby twierdząco. Nie jest to jakieś sensacyjne odkrycie bowiem wystarczy w okresie letnim odwiedzić ogródki działkowe by poczuć wszechobecny aromat smażonej na grillu kiełbasy czy karkówki. Nie da się też ukryć faktu, że do grillowania potrzebować będziemy sprawdzonego i polecanego grilla. 

Solidny grill ogrodowy

grill gazowyWiększość osób lubiących grillować posiada grille na węgiel. Jest to rozwiązanie najbardziej klasyczne bowiem przez wieki utarło się, że grill jest urządzeniem nieodłącznie związanym z węglem. Grille jednak niekoniecznie muszą być węglowe. W ostatnim czasie dość dużym powodzeniem zaczynają cieszyć się grille zasilane gazem. Grill gazowy może być równie wydajny jak jego węglowy odpowiednik. Niestety w naszym kraju panuje dziwny i niepotwierdzony stereotyp, że dania przygotowywane na grillu gazowym nie są tak smaczne jak te smażone na ogniu pochodzącym ze spalania węgla. Najczęściej mówią tak jednak te osoby, które dań z grilla gazowego nigdy nie kosztowały. Otóż potrawy grillowane na takim urządzeniu są nie tylko pyszne ale dodatkowo o wiele zdrowsze niż te smażone klasycznie. Przy spalaniu węgla wydziela się dość znaczna ilość dymu, który niekoniecznie jest dobry dla naszego zdrowia. Podczas spalania gazu tego dymu nie uświadczymy i z pewnością szybko docenimy, że takie potrawy będą dla nas zdrowsze.

Substancje smoliste jakie wydzielają się przy spalaniu węgla potrafią bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Chodzi tu przede wszystkim o naszą trzustkę oraz wątrobę, która musi sobie poradzić z przefiltrowaniem takich substancji. W związku z tym grille gazowe będą inwestycją w nasze zdrowie. Kupno takiego grilla z pewnością przyniesie nam mnóstwo korzyści.